Czytajc z patagoskich ksenolitw
Danuta Lipa, 30 stycznia 2012
Instytut Nauk Geologicznych goci w  styczniu Theodorosa Ntaflosa - synnego petrologa z Uniwersytetu Wiedeskiego w Austrii. Profesor poprowadzi cykl wykadów i wicze z zakresu petrologii i geochemii magmowej dla studentów SKNG i doktorantów. Uczestnikom kursu przyblione zostay tematy powstawania magmy, gównych i ladowych pierwiastków oraz petrologii i geochemii paszcza ziemskiego.

W ramach odczytu PTG prof. Ntaflos zaprezentowa wyniki bada ksenolitów  paszcza, na podstawie których wnioskowana jest petrologia i geochemia paszcza litosferycznego w Patagonii. Suchacze zapoznali si z postpem bada geologicznych tego odlegego miejsca, a studenci pogbili sw wiedz o to, jak i ile informacji mona w sprzyjajcych okolicznociach wycisn ze skd ind tak nieskorych do zdradzania swoich tajemnic i milczcych gazów.
update: 2012-01-30 22:47:50