Odpowiedzi zakute w lodowcach Spitsbergenu. Odczyt dr Anny Kowalskiej
Krzysztof Senderak, 10 lutego 2012
We wtorek, 14 lutego odbdzie si zebranie Studenckiego Koa Naukowego Geologów, na którym gociem bdzie dr Anna Kowalska, glacjolog w Instytucie Nauk Geologicznych. Pocztek o godzinie 17, w sali 220.

Polarna przyroda Archipelagu Svalbard, jego lokalizacja na skraju wielkiej pyty eurazjatyckiej oraz budowa geologiczna, warunki klimatyczne i konsekwencje astronomiczne wynikajcych z pooenia tego ldu: dzie i noc polarna - o tym, ale te o yciu w Stacji polarnej i prowadzonych tam badaniach opowie dr Kowalska.

Zanim o badaniach polarnych na Spitsbergenie opowie bohaterka naszego spotkania, Zarzd przedstawi wstpne informacje o obozie naukowym w Gruzji, zastanowimy si nad kwesti zmiany Statutu, przedyskutujemy te najblisze wyjazdy i udzia w konferencjach naukowych naszych czonków.

Gocie mile widziani.. :)

Zdjcie przedstawia MS Horyzont II - statek szkoleniowo-badawczy Akademii Morskiej w Gdyni w otoczeniu lodowca na Spitsbergenie. Autorem fotografii jest Lech Buchert.
update: 2012-02-14 20:48:22