Światowe Dni Wody 2013 w murach Uniwersytetu
K. Senderak, 01 kwietnia 2013
W warunkach przedłużającego się okresu zimowego 22 marca zorganizowano Dolnośląskie obchody Światowego Dnia Wody. Przygotowaniem głównego punktu obchodów, czyli dnia konferencyjnego, zajął się Instytut Nauk Geologicznych wraz z Wydziałem Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska UWr.

Konferencja miała charakter naukowo-popularyzacyjny i posłużyła za platformę promocji zagadnień oraz problemów wodnych. Rozpoczęła się sesją plenarną m.in. z wykładem wprowadzającym prof. Stanisława Staśki Zasob wodne Polski i Dolnego Śląska. Druga część obejmowała sesję otwartą, którą uświetnił m.in. wykład prof. Wojciecha Ciężkowskiego z PWr Wody mineralne i termalne Dolnego Śląska, czy prof. Henryka Marszałka Badania lodowców i obszarów arktycznych.

W pomoc organizacyjną podczas konferencji zaangażowało się SKN Geologów.

Zdjęcie: www.dzienwody.ing.uni.wroc.pl
update: 2013-06-01 22:16:15