Gieda K Naukowych 2011
Krzysztof Senderak, 25 marca 2011
Oratorium Marianum w gmachu gównym Uniwersytetu Wrocawskiego, godzina punkt 11. Kiedy przekraczam próg niezwykle uroczo zdobionych pomieszcze, czuj dreszcz emocji. Szybko udaje mi si go zrekompensowa ródziemnomorsk temperatur powietrza, znacznie podwyszon przez licznie zgromadzonych studentów i zaciekawion wszystkim szanown modzie. Z wielk uwag i niebywaym namaszczeniem mijam kolejne stoiska, przygldajc si coraz to ciekawszym ekspozycjom. Jedynie dwaj panowie starannie przebrani za oficerów Milicji Obywatelskiej wywouj we mnie lk i odwzajemnione przeraenie. Po zaledwie kilkunastu metrach wdrówki, przystaj niczym Mickiewicz na krymskim Czatyr-dahu, aby z bliska spojrze na gadety prezentowane przez Koo Naukowe Shnirele Perele (sznur pere), zaoone przez studentów Studium Kultury i Jzyków ydowskich. Pomimo moich zupenie odmiennych zainteresowa naukowych – nietrudno przyszed zachwyt i dociekliwo, czym tacy studenci m.in. judaistyki mog si zajmowa.

update: 2012-01-27 16:54:42