IV warsztaty dla młodych hydrogeologów (fotorelacja)
K. Senderak, 30 maja 2013
IV edycja Międzynarodowych Warsztatów Dla Młodych Hydrogeologów za nami. Spotkanie miało miejsce w dniach 24-26 maja w Lądku-Zdroju. Gospodarzem warsztatów było SKN Geologów wraz z Instytutem Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Do czasu pojawienia się relacji z warsztatów zachęcam do zapoznania się z krótkim zapisem fotograficznym.

Fot. 1. IV edycję warsztatów rozpoczął oficjalnie prof. Stanisław Staśko w centrum Lądka-Zdrój.

Fot. 2. Spacer po uzdrowisku prowadził prof. Wojciech Ciężkowski - ekspert z zakresu wód mineralnych i termalnych, Dziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii na Politechnice Wrocławskiej.

Fot. 3. Prof. Wojciech Ciężkowski pochodzi z Lądka-Zdroju, autor obszernego wydawnictwa poświęconego uzdrowisku.

Fot. 4. Barwne opowieści w scenerii obecnego Lądka-Zdrój, za audytorium historyczny amfiteatr, miejsce spotkań towarzyskich kuracjuszy.

Fot. 5. Część naukowa rozpoczęła się w kompleksie sanatoryjnym "Wojciech" wykładem w basenie prof. Wojciecha Ciężkowskiego.

Fot. 6. Pamiątkowe zdjęcie historycznego, drugiego wykładu w basenie.

Fot. 7. Prof. Stanisław Staśko przedstawia Źródło Chrobrego i podziwia zuchwałe picie leczniczej wody.

Fot. 8. Drugi dzień warsztatów otwiera przewodniczący organizatorów dr Sebastian Buczyński.

Fot. 9. Wykład inaugurujący prof. Stanisława Staśko na temat hydrogeologii Sudetów.

Fot. 10. Referaty uczestników warsztatów.

Fot. 11. Referaty uczestników warsztatów.

Fot. 12. Referaty uczestników warsztatów.

Fot. 13. Referaty uczestników warsztatów.

Fot. 14. Popołudniowa sesja posterowa pozwoliła na wymianę poglądów i swobodną dyskusję.

Fot. 15. Popołudniowa sesja posterowa pozwoliła na wymianę poglądów i swobodną dyskusję.

Fot. 16. Pamiątkowe zdjęcie przed ośrodkiem konferencyjnym.

Fot. 17. Dzień trzeci, zajęcia terenowe prowadzone przez prof. Stanisława Staśko.

Fot. 18. Prof. Stanisław Staśko wyjaśnia charakter występowania źródeł na obszarze Sudetów. Nieprzypadkowo pod źródłem Radochowskim.

Zdjęcia wraz z komentarzem: K. Senderak
update: 2014-03-07 13:11:15