Nauka modelowania w Matlabie
K. Senderak, 24 paŸździernika 2013
Grupa 12 studentów SKN Geologów wzięła udział w warsztatach z modelowania procesów i struktur geologicznych z wykorzystaniem środowiska Matlab. Spotkanie zorganizowała i prowadziła dr Marta Adamuszek z Laboratorium Modelowania Procesów Geologicznych PIG-PIB Oddział Dolnośląski we Wrocławiu.

Przygniatająca większość studentów geologii nie ma kontaktu ze środowiskiem Matlab na Uniwersytecie Wrocławskim. Nic zatem dziwnego, że pierwsze spotkanie musiało polegać na wprowadzeniu w oprogramowanie.

Prowadząca spotkanie udowodniła, że ten specjalistyczny program ma praktycznie nieograniczone możliwości w zagadnieniach związanych z geologią. Studenci zaczynając naukę od podstaw po czterech godzinach warsztatów potrafili modelować rozkład temperatury w ośrodku niejednorodnym z wykorzystaniem skryptu, który sami musieli odpowiednio zmodyfikować.

Podziękowania za możliwość organizacji warsztatów dla pani dr Adamuszek z PIG-PIB we Wrocławiu. Można mieć tylko nadzieję, że w przyszłości dla studentów geologii kontakt ze środowiskiem Matlabm będzie standardem w ramach zajęć w ING.
update: 2013-10-24 22:42:05