Kaukaz 2015 - pierwsze spotkanie organizacyjne
Pola Kościukiewicz, 13 lutego 2015

Przygotowania do wakacyjnego obozu naukowego rozpoczęte! Grupa studentów SKNG w tym roku wyruszy na podbój Kaukazu. Celem wyprawy jest gościnna i urzekająca Gruzja, gdzie planujemy się udać w drugiej połowie września.

13 lutego 2015 r. odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne, na którym koordynator całego przedsięwzięcia, Andrzej Korzekwa, przedstawił nam wstępny plan wyjazdu oraz zostały omówione najważniejsze kwestie dotyczące logistyki podróży. Tematem naszych badań będzie dawne górnictwo złota i arsenu na Kaukazie. Opiekę merytoryczną nad wyprawą obejmą prof. Henryk Marszałek i dr Wojciech Drzewicki.

Mimo wątpliwości, które pojawiły się przy ostatecznym zatwierdzeniu docelowego miejsca wyprawy, wywołanych  aktualną sytuacją międzynarodową w Europie, chętnych na wyjazd nie brakuje – obecnych było ponad dwadzieścia osób!

Organizacji obozu w tym roku odważnie podjęli się Andrzej Korzekwa i Pola Kościukiewicz - studenci III roku.

Zdeterminowani do działań, zaczynamy przygotowania! :)

update: 2015-02-20 08:28:45