Zimowa konferencja Sekcji Dynamiki Litosfery
Michał Dajek, 04 marca 2015

14 stycznia 2015 r. odbyła się pierwsza w nowym roku konferencja Sekcji Dynamiki Litosfery, której gościem specjalnym był dr Robert Niedźwiedzki.

Konferencję otworzył Opiekun Sekcji, prof. Jacek Puziewicz, który w przystępny sposób przybliżył zagadnienia związane z granicą pomiędzy litosferą a astenosferą. Następnie wystąpili studenci: Paweł Sobczak opowiedział o mineralogii górnego płaszcza Ziemi, a Monika Heidemann przedstawiła europejski Geopark Eifel – temat ten został wysłuchany niezwykle uważnie, gdyż związany jest z wyjazdem członków naszej Sekcji na obóz naukowy w maju.

Aby uczestnicy spotkania nie znużyli się zanadto słuchaniem prelegentów, w połowie spotkania zorganizowano krótką przerwę dla podreperowana nadwątlonych sił umysłowych i fizycznych. Każdy mógł napić się kawy lub herbaty, zjeść po kawałku ciasta i wymienić się uwagami dotyczących poruszanych zagadnień.

Drugą część konferencji rozpoczęła prezentacja Michała Dajka, traktująca o mineralogii Marsa. Następnie Dusia Cieślawska zaprezentowała historię i ciekawe zastosowania cementu romańskiego. Dr Wojciech Bartz zamknął ciąg referatów, opowiadając, w jaki sposób za pomocą petrografii można prześledzić historię przebudowy piastowskiego zamku na Ostrowie Tumskim.

Sesja referatowa otworzyła cykl tegorocznych spotkań i odczytów Sekcji Dynamiki Litosfery. Więcej o organizowanych przez nas wydarzeniach już niebawem na stronie Koła!

update: 2015-03-04 21:47:02
SKN Geologów UWr © 2016 - Wszystkie prawa zastrzeżone
System by karo-net.pl | Logo by wojciech.zasina.net