McKinsey&Company poszukuje geologów
Katarzyna Zboińska, 07 kwietnia 2015

Studenckie Koło Naukowe Geologów Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zaprasza studentów i absolwentów kierunków geologicznych na spotkanie z McKinsey&Company, które odbędzie się 14 kwietnia 2015 r. (wtorek) o godzinie 18:00 w sali im. Jana Rzewuskiego (Wydział Fizyki i Astronomii, rotunda, wejście od ul. Cybulskiego). W czasie spotkania przedstawiciel tej jednej z największych na świecie firm konsultingowych opowie zainteresowanym o ciekawej pracy analityka, możliwościach rozwoju w branży i szansach na zatrudnienie młodych geologów w firmie.

McKinsey&Company świadczy usługi konsultingowe i biznesowe, zrzesza analityków i konsultantów. Firma została założona w USA w 1926 r. przez Jamesa O. McKinsey’a. Na świecie działa obecnie ponad 100 biur; w Polsce znajdują się trzy: w Warszawie, w Poznaniu oraz we Wrocławiu. Nasze miasto jest wyjątkowe, ponieważ to tutaj mieści się Centrum Wiedzy, czyli McKinsey Polish Knowledge Center. Takich oddziałów firmy na świecie jest tylko 6: Chennai, Gurgaon, San Jose, Shanghai, Waltham oraz, oczywiście, Wrocław!

Klienci McKinsey to największe firmy z różnych sektorów gospodarki (telekomunikacja, transport, surowce...), organizacje non-profit, instytucje rządowe. Centrum Wiedzy we Wrocławiu świadczy usługi przede wszystkim w Europie, ale też na innych kontynentach. Obecnie zatrudnia 144 pracowników, docelowo ma ich być aż 200 – w tym młodzi adepci Nauk o Ziemi, których firma właśnie poszukuje. Praca w McKinsey jest bardzo zróżnicowana i pełna wyzwań, oddziały na całym świecie zatrudniają ludzi z różnorodnym wykształceniem: od informatyków, poprzez geologów, po absolwentów historii sztuki - liczą się umiejętności analityczne i otwarty umysł, a także biegła znajomość języka angielskiego.

SKN Geologów UWr we współpracy z wrocławskim oddziałem firmy zaprasza do udziału w spotkaniu studentów i absolwentów geologii oraz górnictwa. Przedstawiciel firmy opowie o pracy w nowym dziale MineLens (http://www.minelens.com/index.html). Analitycy w MineLens, zajmujący się sektorem geologiczno-górniczym to eksperci, którzy pracują nad dostarczaniem szczegółowych danych o sprzęcie, efektywności wydatków inwestycyjnych kopalni czy produktywności kosztów i pracują dla ponad 60 kopalni z największych regionów wydobywczych na całym świecie.

Zapisy na spotkanie do 13 kwietnia poprzez formularz:

https://www.surveymonkey.com/s/VV3BXCB

Wydarzenie na facebook’u: https://www.facebook.com/events/858473084194028/

Do zobaczenia 14 kwietnia! :)

update: 2015-04-11 22:25:08
SKN Geologów UWr © 2016 - Wszystkie prawa zastrzeżone
System by karo-net.pl | Logo by wojciech.zasina.net