Ustawiamy pomnik na Bulwarze Zwierzyckiego!
Katarzyna Zboińska, 10 wrześœnia 2015

Już od wtorku można podziwiać ustawiony na Bulwarze Józefa Zwierzyckiego blok granitowy, który stanowić będzie podstawę dla tablicy pamiątkowej, poświęconej Patronowi tego miejsca.

Oficjalne odsłonięcie pomnika zaplanowane jest na 23 września 2015 r., kiedy odbędzie się konferencja o Profesorze Zwierzyckim. Wydarzenie to jest zwieńczeniem prowadzonego w tym roku przez nasze Koło projektu, który zdobył tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu grantowego Fundacji BZ WBK „Architekci naszej rzeczywistości”.

Znajdujący się na Bulwarze blok o masie 3 ton (!) jest podarunkiem od Kopalni Granitu Strzelin, należącej do Mineral Polska S.A. (spółki koncernu STRABAG). Został przywieziony samochodem wyposażonym w HDS, a nad przygotowaniem terenu pod posadowienie bloku dzielnie pracowało kilkoro członków Koła, wkładając całe swoje siły i entuzjazm w wykopywanie odpowiedniego dołu, wsypywanie piasku (600 kg) i cementu (100 kg), a potem wywożenie całej wykopanej gleby.

Niewiele jednak zrobilibyśmy sami: ogromne podziękowania za pomoc – nie tylko organizacyjną, ale również fizyczną – należą się Panu dr. hab. Robertowi Tarce, który wspierał nas na wszystkich etapach stawiania pomnika – od wyboru odpowiedniego bloku w kopalni, poprzez sprowadzenie go do Wrocławia, aż po szczęśliwe ustawienie głazu na Bulwarze.

Z członków Koła największe zasługi w mordercze osadzenie kamienia wnieśli Mateusz Szadkowski i Arek Błaszczyk, którzy wykonali większą część najcięższej pracy. Pomagała im Kasia Zboińska, na którą niewdzięcznie chcieli zrzucić odpowiedzialność za ustawienie bloku („Pani Prezes zdecyduje!”). Pomachać łopatami przyszły również Maja Dziakiewicz i Kasia Kądziołka.

update: 2015-09-12 18:56:08
SKN Geologów UWr © 2016 - Wszystkie prawa zastrzeżone
System by karo-net.pl | Logo by wojciech.zasina.net