Z wizytą w Krobi
Maria Gołąb, 16 grudnia 2016

ZAJĘCIA Z CYKLU „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ GEOLOGIEM!” W ZESPOLE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. PROF. JÓZEFA ZWIERZYCKIEGO I GIMNAZJUM W KROBI

W piątek, 16 grudnia, grupa siedmiu osób z Koła wyruszyła do Krobi na spotkanie z dziećmi z klas piątych i szóstych szkoły podstawowej oraz I, II i III gimnazjum. Wyjazd odbył się w ramach projektu „I Ty możesz zostać geologiem!”, realizowanego przez nasze Koło. Ma on na celu popularyzację geologii oraz zaszczepienie pasji, jaką może ona być poprzez wykłady i zajęcia praktyczne.

Podzieliliśmy się na 3 grupy, każda pracowała z młodzieżą w innym wieku.  Najmłodszymi uczestnikami warsztatu byli piątoklasiści, dla których zajęcia poprowadzili: Justyna Diaków, Maria Gołąb, Bartłomiej Grochmal oraz Szymon Baran. Na zajęciach dzieci mogły się dowiedzieć, jakie procesy wpływają na tworzenie się skamieniałości, tworzyły własne odlewy gipsowe (co cieszyło się największą popularnością) oraz wziąć udział w mini quizie i wygrać drobne upominki.

Ostatnią grupą ze szkoły gimnazjalnej zajął się Mateusz Szadkowski, który pokazał w swojej prezentacji relację z wyprawy na Cypr. Bo w końcu, kto by nie chciał przeżyć przygody w odległych zakątkach świata z geologią? Współpraca z Zespołem Szkoły Podstawowej im. Prof. Józefa Zwierzyckiego i Gimnazjum w Krobi, a przede wszystkim tutejszą młodzieżą to dla nas ogromna przyjemność i ciężko stwierdzić, kogo zajęcia bardziej cieszyły - nas czy uczniów!

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Zespołu Szkoły Podstawowej im. Prof. Józefa Zwierzyckiego i Gimnazjum w Krobi za ciepłą atmosferę i już możemy zapowiedzieć, że z pewnością pojawimy się tam jeszcze nie raz!

update: 2016-12-18 13:46:17