Warsztaty w ZSOiT w Jeleniej Górze
Agnieszka Bylewska, 22 marca 2017

We wtorek, 21 marca, grupa sześciu członków SKNG wyruszyła w podróż do Jeleniej Góry, aby przeprowadzić zajęcia z licealistami. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze organizuje atrakcje dydaktyczne w Dniu Wagarowicza. W tym roku, na zaproszenie tamtejszej nauczycielki geografii, Pani Jolanty Frąckiewicz, pomagaliśmy my. Wykorzystaliśmy ten czas, aby promować nie tylko geologię i nasze koło, ale także cały UWr (który notabene, zaopatrzył nas w ogromną ilość materiałów promocyjnych).

Chwilę po godzinie dziewiątej byliśmy na miejscu i zaczęliśmy przygotowywać pomoce dydaktyczne.

Po zakończonych przygotowaniach dla licealistów została przeprowadzona prezentacja pt. „Gospodarcze zastosowanie minerałów”,  dzięki której dowiedzieli się o podstawowych metodach służących do rozpoznania minerałów, a także o tym w jaki sposób używamy minerałów w codziennym życiu.

Po zakończonej prezentacji uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w praktycznej części przygotowanych zajęć- czyli rozpoznawaniu minerałów rudnych. Z pomocą studentów i różnych przyrządów jak kwas solny czy porcelana, licealiści byli w stanie rozpoznać minerały takie jak bornit, garnieryt czy hematyt.

Studenci mieli okazje przekazać wiedzę na temat minerałów trzem klasom. Prezentacja jak również zajęcia praktyczne wyraźnie spodobały się licealistom (a także nauczycielom!). Poznaliśmy w ten sposób kilku pasjonatów geologii. Może niedługo spotkamy ich na pierwszym roku?

Po zakończonych pokazach przyszedł czas na odpoczynek i powrót do Wrocławia.

Bardzo dziękujemy Liceum Ogólnokształcącemu nr. III im. Jerzego Śniadeckiego w Jeleniej Górze, a w szczególności Pani Frąckiewicz, za zaproszenie oraz miłe przyjęcie naszej grupy!
Mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Warsztaty przeprowadzili : Bylewska Agnieszka, Gołąb Maria, Baran Szymon, Gładkowski Michał, Kacprzak Jakub, Marciniak Dariusz

update: 2017-03-22 22:41:59