Studenckie Koło Naukowe Geologów Uniwersytetu Wrocławskiego

Warsztaty w ramach projektu "I Ty możesz zostać geologiem"
Adam Wojtyna, 21 grudnia 2017

Dnia 21.12.2017 roku w ramach projektu pt. ”I Ty możesz zostać geologiem”  członkowie Studenckiego Koła Naukowego Geologów  Uniwersytetu Wrocławskiego odwiedzili Szkołę Podstawową nr 68 we Wrocławiu.

Studenci SKNG przeprowadzili krótką prelekcję dotyczącą geologii jako nauki oraz przedstawili czym zajmuje się osoba będąca geologiem. W ramach zajęć dzieci z klas 4-6 mogły również wykonać kilka doświadczeń. Pierwszą atrakcją dla dzieciaków była zabawa wykonaną przez nie cieczą nienewtonowską. Kolejnym doświadczeniem, jakie studenci z naszego Koła chcieli zaproponować  uczniom SP 68 we Wrocławiu była krystalizacja minerałów z rozpuszczonego  w wodzie Borax’u. Do roztworu „mali naukowcy” dodawali barwnik spożywczy co powodowało, że ich przyszły „minerał” był zabarwiony na wybrany, ulubiony kolor. Już po 30 minutach na zarodkach krystalizacji zaczęły pojawiać się pierwsze widoczne gołym okiem kryształki co wywołało wiele radości na twarzach dzieci. Zwieńczeniem zajęć był przeprowadzony krótki test z zagadnień poruszonych w trakcie prelekcji, w którym dzieci walczyły o liczne nagrody.

Chcielibyśmy podziękować Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 68 we Wrocławiu, za możliwość przeprowadzenia zajęć, dzięki którym dzieci mogły dowiedzieć się czym zajmuje się geolog oraz jak zbudowana jest Ziemia. Dziękujemy również nauczycielce przyrody ze SP 68 we Wrocławiu za udostępnienie nam swoich zajęć lekcyjnych na przeprowadzenie warsztatów.

Koordynatorką projektu była Justyna Diaków, której pomagali Karol Ochwat i Adam Wojtyna.

update: 2018-01-07 21:41:32