Dofinansowanie na 2011 rok
Piotr Wojtulek, 03 lutego 2011
Rada K Naukowych ogosia podzia funduszy na 2011 rok. Dofinansowanie dla SKNG wyniesie 674 zote. To 38% wszystkich rodkw, ktre zostay przyznane dla Wydziau Nauk o Ziemi i Ksztatowania rodowiska. Krokiem do przodu w tegorocznej decyzji jest uwzgldnianie w podziale tylko k aktywnych. Dziki temu udao si zniwelowa rnice midzy wydziaami gdzie dziaaj pojedyncze koa z wydziaami gdzie liczba k jest znaczna, ale nie przedkada si to na ich aktywno i efektywno dziaania. Poza tym: aby zmniejszy rnice jakie istniej midzy wydziaami humanistycznymi a matematyczno-przyrodniczymi, ustalono minimalny prg finansowania k z tych drugich wydziaw na 25% w tzw. systemie projektowym. Jest to cigle niewystarczajcy udzia, nie odzwierciedlajcy rzeczywistoci, ale cieszmy si z tej decyzji, bo zmierza w dobrym kierunku. Wkrtce Zarzd przedstawi w jaki sposb rozdzielimy fundusze (niestety dosy szczupe...) na zadania na ten rok.
update: 2012-01-27 16:54:42